Orientavimosi žaidimo dalyviai kviečiami pažinti Kleboniškių kaimo buitį ir būtį

El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Kovo 16 dieną 12 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) startuos orientavimosi žaidimas „Apie kaimo buitį ir būtį“.
Muziejaus lankytojai kviečiami kartu pasitikti pavasarį, šauniai praleisti laiką bundančios gamtos apsuptyje ir aktyviai pažinti kaimo buitį ir būtį.

Po žiemos bundantis kaimas po truputį dažosi žaluma, puošiasi ilgai lauktais pirmaisiais pavasario žiedais. Vasarą kukli Daugyvenės upė, dabar plačiai užliejusi į pievą, gaudo vis aukščiau kylančios saulės blyksnius. Padangė kasdien garsiau prisipildo grįžtančių paukščių balsų – čir vir vir pavasaris!

Kovo mėnesio Kleboniškių kaimas – ir ramybės oazė, ir pavasariškas energijos užtaisas, netrukus prasprogsiantis senųjų medžių pumpurais.

Įsitraukę į žaidimą „Apie kaimo buitį ir būtį“, muziejaus lankytojai net nepajus, kaip praskries laikas. Gražiame Daugyvenės upės slėnyje, senoje kaimavietėje, įkurtame kaimo buities muziejuje jie išvys XIX a. ir XX a. pradžiai būdingus kaimų pastatus: gryčias, klėtis, pirtis, klojimus, daržines ir kitus pastatus bei juose įrengtas ekspozicijas.

Muziejaus ekspozicijos itin turtingos – eksponuojamos ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, motorų, svarstyklių, oblių ir kt. kolekcijos, 1926 m. pagamintas traktorius. Kaime stovi 1884 m. pastatytas veikiantis vėjo malūnas.

Atkurta ūkininkų kasdienybė nukels į XIX a. pabaigą – XX a. pradžią ir leis orientavimosi žaidimo dalyviams pažinti senojo kaimo gyvenimą.

Orientavimosi žaidimo „Apie kaimo buitį ir būtį“ dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 611 12058.


Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Lauros Prascevičiūtės nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN