Tapybos pamokos Gruzdžių bibliotekoje

Naujienos: Švietimas , 2020-01-13 18:04
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kuršėnai
Tapybos pamokos Gruzdžių bibliotekoje

Dailė – puikus užsiėmimas norintiems kūrybiškai praleisti laiką, lavinti fantaziją, išmokti dailės pagrindų, išbandyti įvairias piešimo bei tapybos technikas. Tris antradienius į Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteką rinkosi tie, kurie seniai sakė: ,,Mes norim piešti. Gal galite mus pamokyti?“ Šis noras buvo išgirstas ir išpildytas: pakviestas profesorius, tapytojas Antanas Visockis, nupirktos būtinos priemonės.

A. Visockis supažindino su tapybos reikalavimais, reikalingomis priemonėmis, užsiėmimų programa. Daugumai buvo sudėtinga pradėti piešti, ,,peržengti per save“- vėliau drąsiau rinkosi spalvas, susikaupusios, be pašalinio šurmulio, klausėsi vadovo pastabų, bandė prisijaukinti teptuką, akrilinius dažus, drobę. Šių užsiėmimų tikslas ne sukurti tobulą kūrinį, o tiesiog išreikšti save kūrybos proceso metu ir mėgauti kūryba, kaip turininga laisvalaikio praleidimo forma bibliotekos erdvėje.

Pirmo užsiėmimo metu piešėme mandalas. Sekančiose pamokose bandėme įveikti natiurmorto tapymo paslaptis: susidėlioti kompoziciją, perteikti šviesą, maišyti dažus, išgauti reikiamą atspalvį, stebėjome, kaip kinta daiktų spalvos, ir kaip spalvomis galime sukurti formą.
Savo gamybos angelą tapytojui Antanui Visockiui padovanojo auksarankė Daiva Stankienė, meistriškai kurianti pačiomis įvairiausiomis technikomis. Jau seniai pastebėta, kad menas gali būti ne vien kūrybinių galių išlaisvinimas, bet ir puiki terapija, padedanti pasakyti tai, ko negalima įvardyti žodžiais.


Jurgita Jasiškytė
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
šaltinis: https://kursenai.lt/2019/12/13/tapybos-pamokos-gruzdziu-bibliotekoje/


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN