Į pėsčiųjų žygį kviečia „Daugyvenės muziejaus istorijos“

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2024-02-21 05:58
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Vasario 24 dieną 10 valandą 30 minučių Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje (Radviliškio r.) startuos tradicinis pėsčiųjų žygis-ekskursija „Daugyvenės muziejaus istorijos“.
Žygeiviai, lydimi gido, aplankys Daugyvenės muziejaus ir kitus paveldo objektus – o jų kelyje bus net per penkiasdešimt, išgirs išsamią istoriją ir įdomius pasakojimus.

Žygio maršrutas: Kleboniškiai-Raginėnai-Daukoniai-Burbiškis-Kleboniškiai, iš viso keliautojai nueis apie 12 kilometrų.

Kleboniškių kaime žygeiviai apžiūrės muziejų po atviru dangumi, išvys eksponuojamą Užgavėnių kaukių parodą, sužinos turtingą kaimo istoriją. Kleboniškių kaimas ypatingas visais metų laikais, žavi autentiškumu, kraštovaizdžiu, senaisiais pastatais. Liaudies medinės architektūros tradicijas saugančiose sodybose atkurta ūkininkų buitis lankytojams leidžia pajausti, koks buvo kaimo gyvenimas XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.

Ilguoju lieptu pasiekę kitą Daugyvenės upės krantą, žygeiviai aplankys Kleboniškių kaimo kapinaites, Kleboniškių piliakalnį ir pilkapyną, Raginėnų senąsias kapinaites, Raginėnų piliakalnį ir pilkapyną, Kleboniškių ir Daukonių mitologinius akmenis.

Toliau maršrutas nuves į Burbiškio dvarą, garsėjantį romantizmo, istorizmo ir neogotikos stiliaus pastatais, peizažiniu parku, alėjomis, tilteliais, skulptūromis. Burbiškio dvaras ir parkas buvo plačiai žinomas ir lankomas dar XX a. I pusėje – dvaro svečiai mėgo ilgus pasivaikščiojimus, pasivaikščiojimų tradicija tęsiama ir dabar.

Žygis-ekskursija „Daugyvenės muziejaus istorijos“ baigsis ten, kur ir prasidėjo – Kleboniškių kaime.

Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 6111 2058, 8 614 69882. Daugiau informacijos internetiniame puslapyje www.daugyvenesmuziejus.lt.


Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Augustės Labenskytės ir Lauros Prascevičiūtės nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN