Vydūno viešosios bibliotekos bibliotekininkai dalyvavo tradiciniame „Kalėdiniame žąsų turguje Mažojoje Lietuvoje“

Naujienos: Švietimas , 2023-12-21 11:47
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Pagėgių m.

Kasmet Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė tradicinio „Kalėdinio žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje“ lankytojus pasitinka pristatydama savitą, istorijos laiku atgalios kviečiančią nusikelti programą. Ne išimtis ir šie metai: Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuojamas Žąsų turgus – ilgamečių tradicijų ir vietinių gyventojų bei krašto svečių susibūrimo vieta, vyko 2023 m. gruodžio 16 d. ir kvietė ne tik kažką įdomaus namo parsinešti, bet ir širdis autentiškais potyriais, muzikos garsais ar smagiais patrepsėjimais pradžiuginti.

Tarpukario laikotarpio Lietuvoje madingomis aprangos detalėmis ir aksesuarais pasipuošę bibliotekininkai turgaus lankytojus pasitiko žaisminga, teatralizuota kultūrine-šviečiamąja programa „Pagėgių Valstybinė Vydūno biblioteka: istorijų sugrįžimai...“. O sugrįžta į tuos laikus, kai Čikagoje veikė „Margučio radijas“, kurio „skyrius“, specialiai Žąsų turgaus proga, vienai dienai „įsikūrė“ linksminti turgaus svetelių: čia užsukusieji turėjo unikalią galimybę sužinoti mažlietuviška šnekta skelbtas naujausias Pagėgių krašto žinias... Dyvų dyvai ėmė sužnojus apie tai, kad Pagėgių seniūniją valdo nauja burmistrė, liaudyje vadinama šaltyše (seniūne). Daug susidomėjimo sulaukė žinia apie Pagėgių mieste įsikursiantį naują kromą (parduotuvę) ir kitus dygstančius statinius. O kaip visiems zlastis (pavydas) ėmė sužinojus, jog vienas menškytis (žmogus) iš Pagėgių krašto dikčiai (labai) turtingu tapo. Radijas garsiai skelbė, kad šišion (čia) esančiam Pagėgių kultūros centre nuo gruodžio 15 d. pradėjo veikti... ne kas kitas, o Žąsų muziejus! O daugiausiai liusto (džiaugsmo) sulaukė žinia, kad didžiųjų Lietuvos miestų reporteriai nutraukė (nufotografavo) šių metų Pagėgių kalėdinę eglę ir gražiausia ją pakrikštyjo (pavadino). Ne tik naujienomis dalijosi bibliotekininkai: vingiuotas, žąsų portretais pasidabinęs labirintas bei sentencijų dėlionė viliojo didelius ir mažus žąsturgio dalyvius. Nė vienas užsiėmimų dalyvis namo nepaleistas be dovanėlės. Valstybinės Vydūno bibliotekos bibliotekininkai, artėjant gražiausioms metų šventėms, kvietė įsigyti darbuotojų sukurtų eglučių ir namų dekoracijų, knygų bei cukierkų (saldainių).
Linksmybės bei šurmulys sukūrė šventinę bei ypatingą atmosferą.
Iki kitų metų!

Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/naujienos-2/vyduno-viesosios-bibliotekos-bibliotekininkai-dalyvavo-tradiciniame-kalediniame-zasu-turguje-mazojoje-lietuvoje/


Dalia Mankienė,
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN