Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su prof. Liudu Mažyliu

Naujienos: Švietimas , 2023-09-22 12:41
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Pagėgių m.

Rudenišką ir saulėtą 2023 m. rugsėjo 20 d. popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė kraštiečius ir bibliotekos svečius kvietė iš arčiau apžvelgti nuo rugpjūčio 8 d. bibliotekoje eksponuojamą parodą – „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“.
Šios įspūdingos parodos pristatyti į biblioteką atvyko parodos autorius, ypatingas ir lauktas svečias – Europos parlamento narys, politologas, chemikas, šešių išradimų vienas autorių, paskelbęs apie keturiasdešimt mokslinių straipsnių, daugybės knygų autorius, bendraautorius, sudarytojas, kolekcininkas, ne vieną garbų apdovanojimą pelnęs gerbiamas profesorius Liudas Mažylis, kurio vardas garsiausiai skambėjo kai 2017 metais Vokietijos politiniame archyve jis rado Vasario 16-osios Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis.
Pristatydamas parodą profesorius minėjo, kad rinkti signatarų parašus pradėjo nuo to, kai tvarkydamas savo senelių dokumentų archyvą rado keletą signatarų parašų. Tuomet manė, kad nebus sunku surasti ir kitus parašus. Profesorius pasidalino istorijomis apie kiekvieno parašo (iš viso jų surinkta septyniolika) atsiradimą jo kolekcijoje, atskleidė detales apie signatarų asmenybes, taip pat paminėjo, kad kolekcijoje trūksta dar trijų parašų. Baigdamas pristatymą prof. Liudas Mažylis atsakė į rūpimus renginio dalyvių klausimus, o Vydūno bibliotekos fondas pasipildė prof. Liudo Mažylio dovanota jo knyga „Vėl karas Europoje“, bei padovanotu svarbiu Lietuvai dokumentu – Lietuvos nepriklausomybės akto kopija.
Baigiantis susitikimui sveikinimo žodį tarė renginyje dalyvavusi Pagėgių savivaldybės vicemerė Ligita Kazlauskienė. Už gražų, informatyvų parodos pristatymą ir apsilankymą bibliotekoje padėkojo ir simbolinę atminimo dovaną prof. Liudui Mažyliui įteikė bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Renginio pabaiga pažymėta renginio dalyvių, svečių bei organizatorių įsiamžinimu bendroje nuotraukoje bei profesoriaus pasirašymu bibliotekos svečių knygoje.
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė už galimybę eksponuoti bei pristatyti parodą dėkoja parlamentaro padėjėjai Sandrai Tamašauskienei.
Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/naujienos/vyduno-viesojoje-bibliotekoje-vyko-susitikimas-su-prof-liudu-mazyliu/?fbclid=IwAR2u6ubeV5rwYmbnCa4VXpg5QcWALgdl0fMJW8SBMbX21889t5g5ROv4QWo


Dalia Mankienė,
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN