Susitikimas su Arvydu Juozaičiu Mažeikių rajono Viekšnių bibliotekoje

Naujienos: Asmenybės , 2018-10-16 18:26
El. pašto adresas: paleicik@gmail.com
Susitikimas su Arvydu Juozaičiu Mažeikių rajono Viekšnių bibliotekoje

Spalio 10 d. Viekšnių filiale vyko susitikimas su rašytoju, filosofu, vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradininkų, ne vienos dešimties knygų autoriumi Arvydu Juozaičiu.
Trumpai pristatytas bibliotekininkės Onos Pačengienės, Arvydas Juozaitis prisiminė apsilankymus Viekšniuose. Pirmą kartą čia buvo dar 1982 m., kai šiose apylinkėse dalyvavo lituanistinėje ekspedicijoje. O 1988 m. vasarą su „Roko maršo per Lietuvą“ dalyviais sugiedojo Tautos himną prie Vytauto Didžiojo paminklo. Tada rankose laikoma trispalvė sugraudino ne tik rokerius, bet ir pro šalį ėjusius vietinius miestelio gyventojus.
Susitikime buvo pristatytos jo naujausios knygos. „Tėvynės tuštėjimo metas“, kurioje sudėtos esė – septyniolikos metų darbo rezultatas. Knygoje atsispindi Lietuvos valstybingumo zenitas ir valstybingumo nuosmukis, akcentuojamas iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės, suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Arvydas Juozaitis savo knygą susiejo su lietuvių literatūros klasika tapusiu Jono Avyžiaus romanu „Sodybų tuštėjimo metas“. Anais laikais iš sodybų žmonės išeidavo į Lietuvą, į pasaulį. Dabar iš kiekvienos šeimos yra svetur iškeliavusių žmonių. Kita knyga, kuri buvo pristatyta skaitytojams – „Kraštai ir žmonės“. Knygoje, remiantis asmenine patirtimi, savitai pristatomos ne tik Europos šalys ir pateikiami 29 žmonių portretai. Autorius kalba apie šalis kaip žmones, o apie žmones – kaip apie šalis. Šią knygą Arvydas Juozaitis padovanojo bibliotekai.
Susitikimo metu rašytojas pabrėžė lietuvių kalbos, kaip vienos seniausių Europos kalbų, svarbą ir išskirtinumą. Prisiminė knygnešius, kurie turėjo svarų indėlį Lietuvos istorijoje, Motiejų Valančių, Simoną Daukantą, kurie turėtų būti svarbiausios ašys šių dienų jaunimui. Kandidatas į prezidentus atsakė į klausytojų klausimus, išklausė Viekšnių seniūno Kornėlijaus Kryžiaus paaiškinimo apie viekšniškiams aktualią problemą dėl Ventos regioninio parko, urbanistinio draustinio ir Kultūros paveldo griežtų standartų, taikomų gyventojams.
Po susitikimo rašytojas aplankė atnaujintą profesorių M. V. V. Biržiškų memorialinę ekspoziciją.


Rasa Vilkaitė, Ona Pačengienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN