Kalvių pasiūlymas: žiedinė sankryža – Mažeikių vizitinė kortelė

Naujienos: Savivalda , 2021-06-17 20:33
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.
Kalvių pasiūlymas: žiedinė sankryža – Mažeikių vizitinė kortelė

ažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) kvietimą apipavidalinti, papuošti Mažeikių žiedines sankryžas išgirdo ne tik verslo atstovai, bet ir rajono kalvystės meistrai. Siūlymas – išskirtinė meninė kompozicija „Genčių ratas“ Jautakių žiede.

10 m aukščio ir kone po 800 kg galinčios sverti metalo skulptūros – išdidintos skirtingi drabužių smeigtukai-smeigės – gali tapti miesto vizitine kortele, išskiriančia Mažeikius iš kitų Lietuvos miestų.

Trys baltų gentys – žiemgaliai, kuršiai, žemaičiai – turi savitą kultūrinį paveldą ir tuo pačiu sėkmingo bendradarbiavimo istoriją. Jos susitelkia ties Mažeikiais, Jautakių žiede. Senosios juvelyrikos detalės simbolizuotų šių genčių giminiškumą, suteiktų prasmę vietovei.

Ne vienus metus brandintą idėją Savivaldybėje pristatė autorius kalvis Martynas Stankus. Pristatymas abejingų nepaliko – Savivaldybės vadovai, muziejininkai pritaria šiai minčiai ir palaiko.

Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo – ilgas kelias. Pirmiausia Savivaldybė kreipsis į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl leidimo keisti žiedo aplinką ir galimybių pastatyti kalvių siūlomą kompoziciją.


Ryšių su visuomene skyrius
šaltinis: http://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/kalvi%C5%B3-pasi%C5%ABlymas-%C5%BEiedin%C4%97-sankry%C5%BEa-ma%C5%BEeiki%C5%B3-vizitin%C4%97-kortel%C4%97/


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN