Iždonams, Pagrybiui ir Paežeriui atnaujintas geriamo vandens tiekimas

Naujienos: Savivalda , 2020-10-24 10:13
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šilalės r.
Iždonams, Pagrybiui ir Paežeriui atnaujintas geriamo vandens tiekimas

Trečiadienį UAB „Šilalės vandenys“ direktorius Valentinas Žiogas Šilalės rajono savivaldybės mero Algirdo Meiženio ir Iždonų bendruomenės žmonių akyse išgėrė pirmąją stiklinę išvalyto vandens. Po to jį ragavo meras ir gyvenvietės žmonės, visi pripažino, kad vanduo geras, be geležies prieskonio. Pagerinto vandens vieša degustacija vyko Iždonų ką tik pastatytame vandenvietės namelyje, kuriame sumontuoti vandens filtrai.„Tesėjau pažadą iki rinkimų aprūpinti kaimus geru vandeniu!“ - sakė V. Žiogas. Aišku, tai pokštas – jokiuose rikimuose bendrovės direktorius nedalyvauja. Bet jo viešas pasižadėjimas kuo greičiau Iždonų, Pagrybio ir Paežerio kaimus aprūpinti geru vandeniu buvo tikras dalykas.

Problema kilo šiemet rugpjūčio mėnesį, kai Iždonų ir Paežerio gręžinių vandenyje buvo rastas per didelis arseno kiekis ir paaiškėjo, kad tokio gerti negalima. Kaimai neliko be nieko – jiems buvo vežama viename prekybos centre pirkto geriamo vandens. Kiekvienam žmogui – 20 litrų savaitei. Per savaitę šitoks vandens tiekimas bendrovei kainavo 1800 eurų.

Paežerio problema išspręsta prieš savaitę. Ten padarytas naujas gręžinys, jo vanduo tinka maistui.

Iždonų gręžinys liko senas, bet šalia pastatytas specialus namelis, jame sumontuoti valymo įrenginiai. Iždonų ir Pagrybio žmonės seniai skundėsi neskaniu, geležies priemaišomis atsiduodančiu vandeniu. Idėja buvo tokia – išvalius vandenį nuo geležies ir kitų priemaišų, jame turėtų sumažėti ir arseno. Sumanymas pasiteisino – nugeležintas vanduo pasidarė ne tik skanesnis, jame ir arsenas nebeviršija leistinų normų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamentas leido atnaujinti vandens tiekimą iš Iždonų vandenvietės gręžinio.„Tiek metų reikalavome gero vandens, ir niekas mūsų neklausė. O dabar atėjome padėkoti merui, visai jo komandai ir vandentiekio direktoriui“, - sakė į vandens ragavimo ceremoniją atėję Iždonų bei Pagrybio žmonės. V. Žiogui jie dėkojo ir už tai, kad jo nurodymu „Šilalės vandenys“ patikrino abiejų kaimų šulinių vandenį ir neėmė už tai pinigų. Šulinių vanduo pasirodė esąs tinkamas maistui.„Džiaugiuosi, kad įmonė laiku atliko darbą, o žmonės aprūpinti švaresniu ir skanesniu vandeniu, - sakė A. Meiženis. - Deja, rajone dar turime per 30 vandenviečių, kurių vanduo, nors laikomas tinkamu maistui, yra prastos kokybės. Rajono biudžeto lėšomis neįmanoma pastatyti tiek nugeležinimo įrenginių, ieškome kitų finansavimo šaltinių“, - sakė meras.

Pagal pirminę sąmatą Iždonų vandenvietės nugeležinimo įrenginiai turėjo kainuoti 70 tūkstančių eurų, bet „Šilalės vandenys“ ūkio būdu juos sumontavo už 30 tūkstančių.


Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas,
autoriaus nuotraukos
šaltinis: http://silale.lt/go.php/lit/Izdonams-pagrybiui-ir-paezeriui-atnaujintas-geriamo-vandens-tiekimas-


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN