Viekšnių filiale vyko popietė „Augalų magija“

Naujienos: Švietimas , 2020-10-13 21:23
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.
Viekšnių filiale vyko popietė „Augalų magija“

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale spalio 9 d. dieną vyko popietė „Augalų magija“, skirta Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
Seimas 2020-uosius yra paskelbęs vaistinių augalų tyrinėtojos, žinomos visuomenės švietėjos vaistažolių panaudojimo sveikatos stiprinimui klausimais, habil. biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės metais. Šiuo metu, rudenį, kai žmones kankina peršalimo ligos ir pasaulyje siaučia koronavirusas, ypač svarbus žmogaus imuninės sistemos sustiprinimas. Gamta, ir pirmiausia augalai, yra tos priemonės, kurios geriausiai padeda sustiprinti imunitetą. Daktarė E. Šimkūnaitė yra pasakiusi: „Kai pasaulis atsiduria kritinėje būsenoje, laikas pasižiūrėti, kur mūsų šaknys.“
Popietės dalyviams buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose pateikta E. Šimkūnaitės biografija, svarbiausi gyvenimo įvykiai, išleistos knygos. Taip pat buvo parodyta ištrauka iš režisieriaus H. Šablevičiaus filmo „Žiniuonė“. Vaišinantis pagal garsiosios daktarės receptą pagaminta arbata, buvo prisimintas E. Šimkūnaitės apsilankymas Viekšniuose, diskutuojama apie sveiką gyvenseną. Sveikas gyvenimo būdas: mada ar būtinybė? Šiuo klausimu visi dalyviai turėjo savo nuomonę. Dauguma pritarė, kad viską reikia daryti su saiku. „Sveikatą turime visam gyvenimui tik vieną, tad stenkimės, kad sąmoningai ar nesąmoningai neatsistotume ligos pusėje. Gydytis – ne kortomis lošti, rizikuoti nevalia“, – rašė Eugenija Šimkūnaitė.


Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN