Supykęs dėl iškviestos policijos ir pareigūnus kaltinęs išgalvotais veiksmais, 38-erių akmeniškis pats sulaukė bausmės


Sausio 16-ąją paskirta nuobauda, vienam Akmenės rajono gyventojui (gimęs 1979 m.) priminė 2017-ųjų metų šventinį laikotarpį, kai gruodžio 27-osios naktį, dėl keliamo triukšmo teko bendrauti su policijos pareigūnais. Tąkart, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai, sureagavę į 4.00 val. nakties gautą pranešimą dėl asmenų keliamo triukšmo, vėliau sulaukė vyriškio skundo dėl netinkamų veiksmų, išspirtų ir apgadintų buto durų bei pasisavintos pakuotės alaus. Siekiant išsiaiškinti policijos pareigūnų veiksmų teisėtumą, Imuniteto skyriuje buvo tikrinama gauta informacija, atkuriant tos nakties įvykių seką.

Tikrinant gautą informaciją, buvo nustatyta, kad praėjusiųjų metų gruodžio 27 d. naktį, policijos pareigūnams gavus pranešimą apie keliamą triukšmą ir nuvykus į nurodytą vietą Akmenės r., Šaltiškių k., triukšmo faktas pasitvirtino. Pareigūnus bute pasitikęs akivaizdžiai neblaivus vyras nepateikė savo anketinių duomenų, elgėsi agresyviai, iškeikė policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais ir grasino juos „išdaužyti“. Nepaklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams vyras ragino ir buto, kuriame svečiavosi, šeimininką (gimęs 1967 m.). Abu asmenis pristačius į Akmenės rajono policijos komisariatą, buto šeimininkui nustatytas 3,64 promilės girtumas, o jo bičiulis ir toliau vengė patikrinimo alkotesteriu bei nereagavo į perspėjimus. Jo atžvilgiu pradėtos administracinio nusižengimo teisenos už statutinių valstybės tarnautojų garbės ir orumo pažeminimą bei teisėtų jų nurodymų bei reikalavimų nevykdymą. Namų, kuriame buvo keliamas triukšmas, savininkas atsakomybėn patrauktas ne tik už teisėtų pareigūnų nurodymų nevykdymą, bet ir už viešosios rimties trikdymą.

Po apsilankymo policijoje, pasipiktinęs vyras (gimęs 1979 m.), paskambinęs bendruoju pagalbos centro telefonu 112, atsiliepusiai operatorei pranešė apie neva netinkamai vykdytus policijos pareigūnų veiksmus. Aiškinantis įvykio aplinkybes ir pakartotinai pabendravus su asmeniu, pastarasis gailėjosi dėl savo elgesio ir teigė, jog pyktį ir pareigūnų kaltinimą apgadintomis durimis bei pasisavintu alumi, galimai išprovokavo alkoholis. Už bendrojo pagalbos centro trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, vyrui, vadovaujantis LR ANK 493 str., sausio 16 d. pareikštas įspėjimas.

Telšių apskr. VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai ragina gyventojus elgtis sąmoningai ir atsakingai ir primena, kad bet koks specialiųjų tarnybų darbo trukdymas ar melagingas pranešimas apie jų neteisėtus veiksmus, numato baudžiamojo poveikio priemones – pinigines baudas.


Akmenietis, 31

2018-01-17

Prisijunk prie „Naujoji Akmenė“


Prisijunk su „Facebook“

Ar tau patinka „Naujoji Akmenė“?