Organizuotas labdaringas vasaros lygos uždarymas


Nuo birželio vidurio Akmenės rajono sporto centras vykdė ir organizavo futbolo pirmenybes „VASAROS LYGA 2017“. Pirmenybėse dalyvavo 8 komandos: SAVI, Cementininkas, AVA, Policija, KASP 9 kuopa, Venta, Extempas ir Ruba-Aucė (Latvija). Varžybos vyko dviejų ratų sistema, o rungtynėse buvo žaidžiama 5 prieš 5, du kėlinius po 30 minučių. Po pirmojo rato turnyrinėje lentelėje pirmavo komanda iš Akmenės AVA. Jiems ant kulnų lipo SAVI.
Antrajame rate pasipylė traumos. Komandos siekdamos pergalių ėmė stiprintis naujais žaidėjais. KASP 9 kuopos ir Policijos ekipos po pirmojo rato buvo turnyrinės lentelės apačioje, tačiau antrajame įveikė favoritais laikytus AVA ir SAVI futbolininkus.
Prizininkų išsidėstymą nulėmė beveik paskutinės rungtynės, kuriose susitiko SAVI su AVA ir Cementininkas su KASP 9 kuopa. AVA pirmąją vietą būtų užsitikrinę sužaidus pergalingai, o savanorių pergalės atveju Cementininkas būtų tenkinęsis bronza. Rungtynės susiklostė kiek kitaip - SAVI išplėšė pergalę ir tapo pirmenybių čempionais, o Cementininkas nugalėjęs KASP 9 kuopos ekipą pakilo į antrąją vietą.
Rugpjūčio 25 dieną Centriniame Naujosios Akmenės miesto stadione vyko iškilminga pirmenybių uždarymo šventė. Šventėje gyvai grojo Naujosios Akmenės muzikos mokykloje saksofono specialybę gilinantis moksleivis. Buvo sugalvotas netradicinis rungtynių formatas tarp Vilkų ir Erelių komandų 11 prieš 11, du kėliniai po 45 minutes.
Vilkų ekipoje žaidė pajėgiausi žaidėjai iš komandų: SAVI, Cementininkas, Policija ir Ruba-Auce. Erelių komandą sudarė sportininkai iš: AVA, Venta, Extempas ir Kasp 9 kuopos komandų. Renginio tikslas buvo labdaringas – išpildykime vaikų su intelekto ir judėjimo sutrikimais sportinę svajonę. Visos lėšos buvo renkamos Akmenės rajono Dabikinė specialiosios mokyklos auklėtiniams su intelekto ir judėjimo sutrikimais svajojantiems gyvai išvysti Lietuvos aukščiausių lygų krepšinio ar futbolo rungtynes. Buvo surinkti 113,68 Eur. Renginio metu padėkos žodžius kalbėjo Akmenės rajono Dabikinės specialiosios mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Bakaitienė. Pavaduotoja pabrėžė, kad toks renginys parodo visų bendruomeniškumą ir gebėjimą priimti aplinkinius su trūkumais, bei ištiesti jiems pagalbos ranką išpildant svajonę.
Vilkų ir Erelių susitikimas baigėsi lygiosiomis, todėl buvo mušamos baudinių serijos, po kurių pergalę rezultatu 6:3 šventė Vilkų ekipa.
Apdovanojimo ceremonijoje geriausio paramos rungtynių žaidėjo statulėlę varžybų organizatoriai skyrė Redui Jurevičiui iš SAVI komandos.
Atminimo padėkomis už sumaniai suvaldytas komandas buvo apdovanoti Erelių ir Vilkų ekipų treneriai – Ramūnas Mockus ir Vitalijus Mitrofanovas. Padėkota ir varžybų teisėjams Eugenijui Jogminui ir Edmundui Dimitrevičiui, bei Marytei Kunickienei atsakingai už pirmąją pagalbą.
Šios varžybos dalinai finansuojamos Akmenės rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto veiklos programos pagal projektą Akmenės rajono sporto plėtojimas.
Akmenės rajono sporto centro direktorius Mantas Mačius paminėjo, kad savivaldybės paramos nepakanka, todėl tenka ieškoti rėmėjų. Nuoširdžiai dėkojo ir atminimo dovanas įteikė AB Akmenės cementas ir UAB Avastata atstovams, pabrėždamas, kad minėti rėmėjai ne tik parėmė, bet ir subūrė pajėgias komandas.
Futbolo pirmenybių „VASAROS LYGA 2017“ apdovanojimuose buvo išskirti geriausi visų dalyvavusių komandų žaidėjai. Juos komandos išrinko pačios. Geriausiais komandų žaidėjais buvo paskelbti: Nerijus Garuckas (KASP 9 kuopa), Gintautas Stankus (Cementininkas) Redas Jurevičius (SAVI) Evaldas Radionovas (AVA) Zigmunds Barvids (Ruba-Auce) Elvinas Skabeikis (Extempas) Mantas Petrošius (Venta) Lorenas Balčiūnas (Policija). Žaidėjai buvo apdovanoti atminimo statulėlėmis.
Ant nugalėtojų pjedestalo buvo kviečiamos stipriausios šių metų vasaros lygos komandos. Trečiąją vietą užėmė AVA (Akmenė), sidabro medaliai buvo įteikti komandai Cementininkas (Naujoji Akmenė), o šių metų čempionais tapo komanda iš Naujosios Akmenės – SAVI.
Tikimasi, kad šios futbolo pirmenybės bus organizuojamos ir kitais metais, o jose norą dalyvauti pareikš dar daugiau komandų.

Akmenės rajono sporto centro administracija


Akmenietis, 31

2017-08-30

Prisijunk prie „Naujoji Akmenė“


Prisijunk su „Facebook“

Ar tau patinka „Naujoji Akmenė“?