Pakylėtas senjorų ruduo


Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai ėmė bruzdėti dar prieš oficialų naujųjų mokslo metų atidarymą. Prieš išeidami vasaros atostogų gavome itin vertingą Savivaldybės dovaną: 3000 eurų savo veiklos plėtotei.

Tad rudenį ėmėme „skaičiuoti viščiukus“. Labiausiai visi buvo išsiilgę prisilietimo prie aukštojo meno: teatro, operos, baleto. Rugsėjo pabaigoje išvykome į Klaipėdos nacionalinį dramos teatrą, kur stebėjome Povilo Gaidžio režisuotą dramą „Elzės žemė“. Pakeliui į Klaipėdą dar apsilankėme Plungės M.Oginskio dvaro sodyboje, o prieš spektaklį žavios gidės supažindino su prabangiai atnaujintomis teatro erdvėmis.

Naujųjų mokslo metų atidarymo šventę praturtino „Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“. Universiteto klausytojai ir svečiai galėjo renginiu mėgautis nemokamai: bilietus įsigijome taip pat už Savivaldybės skirtas lėšas. Be to, papildėme ir atnaujinome TAU atributiką.

Palankiai išnaudojome ir savo geografinę padėtį: per du mėnesius du kartus apsilankėme kaimyninėje Latvijoje. Turizmo fakultetas surengė ištisą turą po Tukumo apylinkes: apžiūrėtas Šiaudų muziejus, Durbės ir Jaunmuokų pilys, kino miestelis Cinevilla.

Ypač ryškų įspūdį paliko Rygos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymas „Bajaderė“. Tai klasikinis baletas, jautriai perteikiantis meilės dramą. Spalvingas Indijos koloritas, prabangūs šokėjų kostiumai bei dekoracijos, itin aukšto lygio atlikėjų meistriškumas sukūrė ypatingą atmosferą, kurioje pamiršti ir erdvę, ir laiką.

Organizuodami renginius įsitikinome, jog ir su nedideliais resursais galima daug nuveikti. Atrodo, nemažai padarėme, o dar vis turime nepanaudotų lėšų. Taupiai jas naudodami dar planuojame apsilankyti LR Seime, dalyvauti šiaurietiškojo ėjimo varžybose Druskininkuose, nuvykti į televizijos laidą.

Esame dėkingi, jog senjorams suteikiamos palankios galimybės integruotis į šiuolaikinę visuomenę.

Romualda Miliauskė, Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto klausytoja

akmene.lt


Akmenietis, 31

2017-11-22

Prisijunk prie „Naujoji Akmenė“


Prisijunk su „Facebook“

Ar tau patinka „Naujoji Akmenė“?