Pagalba sau


Akmenės rajono paramos šeimai centro Naujosios Akmenės pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos nuo 2017 kovo mėnesio kiekvieną penktadienį organizuoja savipagalbos grupės užsiėmimus socialinės rizikos šeimoms. Užsiėmimai, kuriuos veda psichologė Daiva Skirienė, vyksta Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

Savipagalba yra viena iš paramos ir pagalbos formų, teikiamų žmonėms, turintiems vienokių ar kitokių problemų, perduodant savo sukauptą patirtį. Grupėje yra daug galimybių pasimokyti iš kitų žmonių patirties, pritaikyti ją savo gyvenime. Psichologė grupės nariams padeda ne tik tapti atviresniems naujam patyrimui, bet ir vis daugiau pasitikėti savimi ir savo sprendimais. Juk dažnai, atsidūrus sudėtingoje situacijoje, žmogus jaučiasi vienišas, nesuprastas ir nesaugus. Kad neprarastų vilties, norisi rasti žmones, kurie buvo arba yra panašioje situacijoje. Todėl į savipagalbos grupės užsiėmimus susirenka žmonės – likimo draugai. Čia galima pasidalyti savo patirtimi, gyvenimo istorijomis, savo išgyvenimais ir jausmais, tyrinėti savo vidinį pasaulį, užjausti vienas kitą ir tokiu būdu sumažinti neigiamas emocijas. Grupėje galima susipažinti su naujais žmonėmis, susirasti draugų bei rasti atsakymus į iškilusius klausimus.

Šiais metais į užsiėmimus susirinkusios moterys diskutavo apie fizinio, dvasinio, protinio, emocinio atsparumo ugdymą, paauglių ir vaikų netinkamo elgesio tikslus, nagrinėjo psichologinio atsparumo svarbą ir komponentus, analizavo, ar lengva pasakyti „ne“, palietė smurto artimoje aplinkoje temą, jo patirtis bei pagalbą, kartu ieškojo problemų sprendimo būdų, prisilietė prie gyvenimo kokybės vertinimo, artimesnių ir tolimesnių tikslų įvardijimo bei kitų temų.

Tų, kurie yra pasirengę pažinčiai su savimi, mes sutinkame itin retai. Būtent dėl šios priežasties šie savipagalbos grupės užsiėmimai yra ypatingi, nes žmonės, susirinkę į būrį, laiką nuskandina savirefleksijoje, leidžiasi į nepatogių asmeninių kampų analizę ir išlieka kartu net tuomet, kai yra sudėtinga išgyventi savas ar svetimas emocijas.

Dėkojame psichologei Daivai Skirienei už pagalbą kuriant šeimų gyvenimo kokybę ir gerovę. Tikime, kad tokie užsiėmimai socialinės rizikos šeimoms gali padėti sutvirtėti ir surasti tą kiek pritemdytą, bet nuolatos šviečiančią saulę...

Paramos šeimai centro socialinės darbuotojos D. Rimkienė, A. Griciuvienė, E. Bagdonavičienė, V. Koveraitė, A. Byčienė, V. Jagielienė, T. Barauskienė

akmene.lt


Akmenietis, 31

2017-12-11

Prisijunk prie „Naujoji Akmenė“


Prisijunk su „Facebook“

Ar nori su ja susitikti?

Taip Ne


Pradėk žaisti „Netikėtus susitikimus“

Žaisk mūsų populiarųjį „Netikėtų susitikimų“ žaidimą, kad surastum sau tinkamus naudotojus. Tai yra puikus būdas pralaužti ledus ir pradėti pokalbius!

Žaisk „Netikėtus susitikimus“

Ar tau patinka „Naujoji Akmenė“?