Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės iniciatyva, vis daugiau Akmenės rajono gyventojų įtraukiami į „Saugios kaimynystės“ grupių veiklą.
Įvertinę „Saugios kaimynystės“ grupių teikiamą naudą ir nusprendę tapti jos dalimi, sutartį dėl grupės įkūrimo pasirašė Akmenės rajono Dabikinės kaimo gyventojai. Bendruomenės pareigūnė Aušrinė Šarauskienė pirmininkei Ingridai Petkienei įteikė „Saugios kaimynystės“ grupės stebėjimo bloknotą, o visai bendruomenei – apie grupės įkūrimą bylojančią lentą.
Prevencijos darbas – tai visuomenės saugumo užtikrinimas. Jis vienas reikšmingiausių ginklų, padedančių užkirsti kelią nusikaltimams bei kuriantis saugesnę gyvenamąją aplinką. Kuo rimčiau tai vertinsime, tuo mažiau reikės pastangų kovojant su nusikalstamumo pasekmėmis.
Primename, kad siekiant sukurti „Saugios kaimynystės“ grupę reikia atlikti 8 žingsnius:

Susipažinkite su savo kaimynais ir sukvieskite visus į susirinkimą, į kurį pasikvieskite Jūsų teritoriją aptarnaujantį ar bendruomenės pareigūną.
Išsirinkite saugios kaimynystės grupės vadovą, kuris parašys saugios kaimynystės prašymą.
Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai surasti kaimynus.
Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti su policijos pareigūnais ar kitų institucijų darbuotojais.
Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingais ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitu, šiukšlės, apleisti automobiliai, apgriuvę pastatai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams.
Kreipkitės į savivaldybę prašydami padėti išspręsti problemas. Pasikonsultuokite su policijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.
Suderinkite su kaimynais, pasirinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir t. t.
Gyventojai, norintys sužinoti daugiau informacijos apie „Saugios kaimynystės“ grupės teikiamą naudą ar siekiantys ją įkurti, raginami kreiptis į bendruomenės pareigūnus:
Telšių rajone – Ramūnas Šileika, tel. 8 700 61227;
Mažeikių rajone – Audrone Jurdonaitė-Ostrauskienė, tel. 8 616 28849;
Kelmės rajone – Vilma Ancikevičienė, tel. 8 427 57035;
Akmenės rajone – Aušrinė Šarauskienė, tel. 8 606 49092.
Kurkime saugesnę Lietuvą!

akmene.lt


2018-08-14

Artimiausi renginiai