Lapkričio 13 d. Naujosios Akmenės viešojoje bibliotekoje organizuoto gražaus renginio metu buvo aptarti mūsų rajono pastarųjų metų rajono jaunimo įgyvendintos tarptautinės iniciatyvos ir projektai.

Reginio dalyvius pasveikino Naujosios Akmenės muzikos mokyklos jaunieji muzikantai ir jų vadovė Danguolė Vanagienė. Mokyklos direktorė Irina Mikulevič kartu su jaunimu ir pedagogais jau daugiau kaip dešimt metų aktyviai kuria ir įgyvendina tarptautinius projektus pagal programas „Jaunimas“, „Veiklus jaunimas“ (dabar „Erasmus+“), Latvijos - Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, palaiko nuolatinius glaudžius ryšius su Vokietijos Bocholt–Isselburg–Rhede ir Eisenach muzikos mokyklų bendraamžiais, susidraugavę su jaunaisiais menininkais iš Ukrainos, o per visus šiuos metus į savo veiklas įtraukė daugiau kaip 1000 dalyvių.

Visiems buvo įdomu išgirsti, kad „Saulėtekio“ progimnazija tarptautines iniciatyvas pradeda įgyvendinti jau nuo 2 klasės pagal programą „Twinning“. Programa naudojasi ir organizacijos, ir pavieniai asmenys iš viso rajono.

Ventos gimnazijos pedagogė, jaunimo organizacijos ,,Nestabdyk“ vadovė Elena Čiobienė darbo su jaunimu klausiais tobulinosi Ispanijoje, šios gimnazijos moksleiviai Dominykas Mazaliauskas dalyvavo tarptautiniame projekte Jungtinėje Karalystėje „Freedom of speech: the right or the duty“, Menora Šubaitė, Andrėja ir Mikelskytė - jaunimo mainuose Slovakijoje „War and Peace – it‘s our turn!“ ir Rumunijoje „Crafts of the past, crafts of the future“, Nojus Bronušas verslumo mokėsi tarptautinėje stovykloje „Discover! Create! Innovate!“ Lietuvoje, Akmenės gimnazijos moksleiviai Kamilė Bumblytė, Odeta Ostrauskytė, Domantas Stonys, Eglė Šileikaitė kūrybiškai bendravo su vokiečių jaunimu mainų programos projekte „Leben und arbeiten frueher und heute“.

Akmenės rajono jaunimas ir pedagogai aktyviai dalyvauja programoje „Erasmus +“ - jaunimo darbuotojų mobilumo ir jaunimo mainų bei švietimo mainų srities projektuose. Praėjusias ir šiais metais daugiau kaip 40 jaunų žmonių, 6 pedagogai ir dirbantieji su jaunimu naudojosi programos galimybėmis. Pedagogės Violeta Sernbintienė ir Vita Mėlenienė lydėjo jaunimą daugiašaliame švietimo mainų „Comenius“ projekte „Lašas vandens – lašas vilties“, „Yees – Young Entrepreneurs“ ir kituose. Dalyvauta projektuose, kurie buvo vykdomi Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje. Džiaugiamės Ramučių, Ventos, Akmenės gimnazijų jaunimo pasiektais rezultatais, dalinimusi patyrimu.

Pristatymai skambėjo ne vien lietuvių kalba. Naujojoje Akmenėje gyvenanti viena iš organizacijos ,,Kelias į svajonę‘‘ vadovių, ukrainietė Inga Švendich, pristatė Lietuvos – Ukrainos jaunimo partnerystę ir organizuotas jaunimo stovyklas Lietuvoje ir Ukrainoje, pasitelkiant Užsienio reikalų ministerijos, Vystomojo bendradarbiavimo programos lėšas.

Nors renginyje ir nedalyvavo, bet unikalius tarptautinius projektus mūsų rajone įgyvendina organizacijos ,,Milžinų lizdas“ vadovė Justina Jančauskaitė. Trys projektai pagal „Erasmus+“ programą buvo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros finansuoti daugiau kaip 60,0 tūkst. eurų. Du projektai skirti jaunimo darbuotojams, atvykusiems iš 12 valstybių. Įgyvendinti jaunimo mainai „Move2Live“. Iš viso šiuose projektuose kartu su lietuviais dalyvavo apie 90 jaunų žmonių. Didelė dalis šių projektų veiklų vykdyta mūsų rajono ugdymo, kultūros įstaigose. Justina Jančauskaitė pagal jaunimo mainų projektą Naujosios Akmenės bibliotekoje surengė tarptautinę praktinę konferenciją „Migracijos iššūkiai vietiniame ir tarptautiniame kontekste“.

Aktyviai veikia organizacija VšĮ „Sporto ir laisvalaikio klubas“, mūsų rajone pastaraisiais metais įgyvendinanti didžiulį „Interreg“ programos projektą, kurio pagalba rajone organizuojami įvairūs krepšinio turnyrai, pradedant nuo vaikų ir baigiant senjorais, įtraukiantys didžiulį būrį sporto mėgėjų. Šiose veiklose dalyvauja ir partneriai iš Latvijos savivaldybių.

Renginyje dalyvavęs Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas akcentavo, kad, esant poreikiui, gražias iniciatyvas visada stengiamasi palaikyti, prisidėti bent daliniu finansavimu, o nesant tokiai galimybei, stengiamasi padėti kitaip - suteikiant transportą, nemokamas patalpas renginiui ar kitomis priemonėmis.

Galbūt ne visos programos ir mūsų rajone veikiančių organizacijų iniciatyvos buvo paminėtos antradienį, bet rezultatais tikrai galime didžiuotis.

Parengė Savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis

akmene.lt


2018-11-20