Save gerbiantis lietuvis tvirtai tiki, kad yra trijų sričių žinovas – politikos, sporto ir medicinos. Aš dar pridurčiau ir švietimo. Jeigu rimtai, nesu toks nei vienoje iš šių sričių. Norėčiau pasidalinti savo mintimis apie teisėjų darbą šiame tris dienas trukusiame Lietuvos stalo teniso čempionate. Pliusas yra toks, kad viską gali pamatyti keletą kartų, nes žiūri per internetą.


Visų pirma krito į akis Kęstučio Barausko, jauno, kaip tokio lygio teisėjo, darbas. Kęstutis Kovo 2-4 dienomis, Vilniuje, teisėjavo Lietuvos stalo teniso asmeniniame čempionate. Matėsi, kad šis teisėjas, nesenai patapęs tarptautinės kategorijos teisėju, puikiai išmano savo darbą. Dirba tiksliai, ramiai, solidžiai, sakyčiau net santūriai. Man krito į akis epizodas kaip Kęstutis per pertraukėlę tarp setų aukštos klasės žaidėjui delikačiai, draugiškai pataria ir parodo kaip reikėtų išmesti kamuoliuką paduodant padavimą. Aukštas lygis! O žaidėjas ramiai klausosi, nes tai vyksta draugiškoje aplinkoje. O tie seni „pirdylos“ (neskaitant brolių Franckaičių) negali atsimint kas turi pradėti paduoti padavimą po pertraukėlės arba, kai žaidėjai po pertraukėlės negrįžta laiku prie stalo, nežino ką daryti. Laukia ir nežino kaip pasielgti. Ir kai pauzė užsitęsia, kuri netelpa į jokius taisyklių rėmus, teisėjas pakyla nuo savo kėdės ir eina prašyti žaidėjo, kad jis sugrįžtu prie stalo. To man dar neteko matyti. Buvo daugiau teisėjavimo klaidų, bet tiek jau to – nebūkime per daug priekabūs.
Tai va. Akmenės krašte turime ne tik puikų stalo teniso trenerį Kęstutį Barauską: darbštų, reiklų, bet ramų, atiduodantį visą save šiai sporto šakai. Teko man pažinti šviesios atminties trenerius V. Variakojį, A. Janėną, bet Kęstutis kažkoks kitoks – nuoširdesnis.
Manau, kad taip pat turime labai perspektyvų, jauną tarptautinės kategorijos teisėją. Nei kiek neperdėdamas tariu: šlovė jam! Ačiū už gerą darbą.

Vaidotas Stonis

Nuotraukoje iš kairės: Tarptautinės kategorijos teisėjai Kęstutis Barauskas (Akmenė), Romualdas Franckaitis (Joniškis), Andrius Kapitančukas (Vilnius)

akmene.lt


2018-03-14