Renginyje Vilniuje dalyvavo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, Tarybos nariai J. Isajevas, R. Norbutas ir kiti akmeniškiai.Savivaldybių asociacijos iniciatyva jau tryliktą kartą savivaldybės įvertintos už reikšmingiausius metų darbus.

Prie ministerijų apdovanojimų prisidėjo dar viena nominacija, kurią įsteigė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, taip pat Europos komisijos institucijos Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimai. Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinime akcentuota, kad šių metų apdovanojimai savivaldybėms atitenka Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejiniais metais ir atspindi jų svarų indėlį į valstybės 100-mečio raidą. Seimo pirmininkas V. Pranckietis šventiškame šalies savivaldybių renginyje sakė, kad gyvename mūsų valstybės auksinį laikotarpį, savivaldybės labai daug prie to prisidėjo. O krivūlės vardija gražiausius dalykus, kurie per metus įvyko šalyje. Premjero S. Skvernelio sveikinime pabrėžta, kad Savivaldybių asociacijos apdovanojimai leidžia pasidžiaugti regionų pažangos lyderiais.

Šį kartą į nominacijų akiratį pateko retesni veiklos akcentai. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerijos krivūlė paskirta Varėnos rajonui už daugiausiai prestižinėse rajono vietovėse užregistruotų santuokų. Žemės ūkio ministerijos apdovanojimas atiteko Ukmergės rajonui už tai, kad savivaldybė vaikų darželiuose skatina vartoti vietinius ekologiškus maisto produktus. Aplinkos ministerijos įsteigta krivūlė pagerbė viešųjų erdvių kūrėjus ir puoselėtojus, pasitelkiant vietos bendruomenes. Lygių galimybių kontrolieriaus įsteigta pirmoji nominacija vainikavo Vilkaviškio savivaldybės pažangos žingsnius.

Kitų metų pavasarį vyks savivaldybių tarybų rinkimai, tad svarbiausia ir reikšmingiausia, kas padaryta žmonėms, atsispindės rinkimų rezultatuose. Šių metų apdovanojimai savivaldybėms buvo jų kadencijos pabaigos ir pirmą kartą visuotinai rinktų merų veiklos sėkmės apžvalga. Per 13 metų, kai teikiamos krivūlės, net 5 kartus prie apdovanojimų kvietė Akmenės rajono savivaldybę. Šį kartą krivūlės paukštės sparnai mūsų neapglobė. Mūsų regione apdovanojimai džiugino tik Šiaulių miesto ir rajono atstovus. Savivaldybės meras V. Mitrofanovas sakė, kad krivūlės neteikiamos toms pačioms savivaldybėms už tas pačias ar panašias veiklas, juk apdovanojimų laukia 60 savivaldybių. Mūsų savivaldybė galėjo pretenduoti į metų investicijų, į švietimo raidos, į viešosios diplomatijos ir kitas nominacijas. Ankstesniais metais Akmenės rajono savivaldybei teiktos nominacijų krivūlės už pilotinį socialinį projektą, už viešosios diplomatijos plėtotę, už dviračių takų tinklą, už aktyvų darbą su Krašto apsaugos savanoriais, už bendruomenių stiprinimą atiteko Vilniaus ir Kauno miestų, Panevėžio, Kupiškio bei kitų rajonų savivaldybėms. Šventiškame renginyje koncertavo V. ir V. Tarasovai, V. Genytė, E. Sašenko, A. Ivanauskas-Fara ir kiti atlikėjai

Julija SEJAVIČIENĖAutorės nuotraukoje: Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, Tarybos nariai J. Isajevas, R. Norbutas su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu R. Malinausku ir Birštono savivaldybės mere N. Dirginčiene, renginyje apdovanota „Auksinės krivūlės riterio“ ženklu.

akmene.lt


2018-10-19

Artimiausi renginiai