Viešojoje bibliotekoje įvyko rašytojo Vytauto Almanio knygos „Už ribos“ pristatymas. Renginio organizatorė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė paskaitė ištrauką iš knygos „Baltųjų vandenų šalis...“, supažindino su rašytojo Vytauto Almanio kūryba.

Rašytojas Vytautas Almanis išleido publicistines knygas: „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973m.), „Per Ulkerio žvaigždyną“(1979m.), nuotykių romanus: „Audra susitelkė Korgone“(1981m.), „Toli ir arti“(1985m.), „Už kalnų namai“(1992m.), „Tolstančios salos“ (2016 m.). Jo kūryba spausdinama Akmenės rajono laikraštyje „Vienybė“, laikraščiuose „Gintaro gimtinė“, „Žalioji Lietuva“, žurnaluose „Metai“, „Miškai“, taip pat buvo spausdinama žurnaluose „Ogoniok“, literatūriniame žurnale „Altaj“, „Večernij Barnaul“, „Žemaičių Saulutėje“ ,„Atgimime“. Akmenė krašto literatų almanache „Žiemgalijos užrašai“ I, II, III dalyse, Akmenės krašto literatų svetainėje: www.akmeneskrastoliteratai.lt.

Vienas iš kilnių darbų žemėje sodinti medžius. Gerbiamo rašytojo šimtai tūkstančių pasodinti Altajuje, Lietuvoje. Savo gimtinėje Viešučių kaime pasodino penkių hektarų ąžuolyną.

2007 metais gerbiamas rašytojas buvo pirmasis šalyje apdovanotas Žaliojo Angelo skulptūrėle už indėlį saugant gamtą, už netradicinį požiūrį į aplinkosaugą.

2008 metais Vytautas Almanis tapo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureatu. Gerbiamas rašytojas apdovanotas ženklu „Už nuopelnus Akmenės rajonui“.

Apie savo naująją knygą rašytojas sako: „Už ribos“ – tai kažkas mistiško, stebuklingo. Kažkas už mūsų. Skiriama ne vien atradėjui. Juk visi norime kažką atrasti. Ir nebūtinai Altajuje. Galima čia pat. Pamatyti už ribos. Taip kilo mintis parašyti, kas yra už mūsų supratimo. Nors iš pradžių buvau pasidavęs populiariam požiūriui – iškloti girdėtas mistines istorijas. Galiausiai pabandžiau pasakoti apie realų gyvenimą, jame ieškant atsakymo, kas yra, kur yra už mūsų“.

Knygą iliustravo pats rašytojas, viršelio piešinio autorė – duktė, dailininkė Rita Almanis. Viešojoje bibliotekoje padaryta spaudinių paroda „Rašytojas, miškininkas, aplinkosaugininkas Vytautas Almanis“.

Naujausia gerbiamo rašytojo Vytauto Almanio knyga „Už ribos“ – apie tai, kaip pamatyti, kas yra už ribos... Tai baltųjų vandenų šalis, Šambala, Pažadėtoji žemė... Rašytojas mintimis pasidalino apie tą laikmetį, kai gyveno Altajuje, apie darbą girininkijoje, apie keliones, apie skaitymą, knygų rašymą. Sūnus, rašytojas Andrius Almanis pasakojo kaip išmoko skaityti, mintimis pasidalino apie keliones kartu su tėvu ir šeima.

Rašytojas V.Almanis renginio dalyviams atsakinėjo į klausimus, dalino autografus.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje: Vytauto Almanio knygos „Ųž ribos“ pristatymo Viešojoje bibliotekoje dalyviai

akmene.lt


2018-10-10