„Po 20 metų pristatinėti nebereikia“ – tai tokia tema knygų bičiulius pasitinka užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Jubiliejinė Vilniaus knygų mugė – vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje.

Plati kultūrinė programa, naujos erdvės, susitikimai su lietuvių ir užsienio autoriais, taip pat naujo formato renginiai bei gimtadienio staigmenos mugė pirmiausiai yra skirta skaitytojui, autoriaus ir skaitytojo bendravimui, susitikimams, diskusijoms ir skaitymui.

Vasario 21 diena – Bičiulių diena. Bibliotekų erdvė – tai Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė, kurioje mūsų rajono kultūros ir švietimo įstaigų bibliotekininkai turėjo puikią progą susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis.

Diskusijoje „Biblioteka besikeičiančioje visuomenėje“ dalyvavę rašytojas Tomas Venclovas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, Lietuvos dailininkas, filosofas, politikas Arūnas Gelūnas, ambasadorius Rytis Paulauskas, leidėjas, fotografas Marius Jovaiša sutartinai pritarė, kad biblioteka – prestižo dalis tiek valstybėje, tiek savivaldybėse. Anot V. Daujotytės „Bibliotekoje žmogus susitinka su knyga, žmogus susitinka su žmogumi...“.

Atsigręžėme atgal ir žvilgsniu prabėgome per visus dvidešimt metų – matuodami, kaip keitėmės, ar ko nepamiršome, ar branginame tai, kas geriausia, ar nenutolome.
Janina Rekašienė
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja

akmene.lt


2019-02-22

Artimiausi renginiai