Savivaldybėje surengtas kompleksiško Naujosios Akmenės miesto teritorijos tarp S.Neries g. ir Respublikos g. rekonstravimo projekto pristatymas.

Renginyje dalyvavo Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos ir Naujosios Akmenės seniūnijos darbuotojai, visuomenės atstovai. Teritorija, kurią rengiamasi sutvarkyti ir padaryti modernia – Naujosios Akmenės miesto centre esantis vandens telkinys su fontanu, kalvelė su obelisku, akmeniu, ir jų aplinka. Susirinkusiesiems UAB „Ugira“ pasiūlymus pateikė jų rengėjas, projekto vadovas Edmundas Petrikaitis. Jis paaiškino, kad tvarkoma vieta bus suskirstyta į kelias pagal funkcijas besiskiriančias zonas: reprezentacinę (kalva, obeliskas, akmuo ir mažosios architektūros elementai, bylojantys apie Savivaldybės tarptautinį bendradarbiavimą); aktyvaus poilsio (apie 800 metrų ilgio ir 2,5 metro pločio pėsčiųjų, riedutininkų, dviratininkų takas); pasyvaus poilsio (suolai, pavėsinės, dviračių stovai, šezlongo tipo lauko baldai); komercinė. Tikimasi, jog pastarąją zoną užpildant, nebeliks jau kelis dešimtmečius stūksančio apleisto pastatėlio, kuriame kažkada veikė viešasis tualetas. Vietoj jo duris atverti galėtų kavinukė, ledainė, sporto inventoriaus nuomos punktas ar panašus komercinis objektas. Atnaujinta teritorija bus ir išmani: su belaidžio ryšio internetu, specialiais lizdais, skirtais įkrauti mobiliesiems telefonams ir nešiojamiesiems kompiuteriams.

Pristatymo dalyviai aktyviai diskutavo dėl įvairių projektuotojo pasiūlymų, net dėl suolų, šviestuvų formos. Labiausiai ginčytasi, ar įrengti numatytą pontoninį tiltuką, skirtą pasivaikščioti nuo kranto link fontano. Be to, liko apgalvoti apželdinimo reikalus: kokių, kiek ir kur prisodinti medžių, krūmų, kitų želdynų. Apie tai bus sprendžiama atskirai.

Kompleksiškam Naujosios Akmenės miesto teritorijos tarp S.Neries g. ir Respublikos g. rekonstravimui planuojama skirti apie 0,5 milijono eurų Savivaldybės biudžeto lėšų, jis turėtų būti baigtas per ateinančius metus.Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotr. Projekto pristatymo dalyviai


2018-04-04